תנור חשמלי -מאמר | אניא

קבלו פרטים נוספים

FacebookYoutubeLinkedin
צרו איתנו קשר בוואטצפ
ונענה לכם מיד
דף הבית >> מאמרים >> תנור חימום חשמלי - כיצד זה עובד?
 
תנורי חימום המבוססים על טכנולוגיית אינפרא אדום (טכנולוגיה בלתי ניתנת לראייה), מחממים את העור והבגדים שלנו שקולטים את האור (ממש כמו שהייה בשמש). התנורים מתחלקים למספר סוגים, כאשר חלק מן התנורים זורק את קרני האור ישירות לתוך חלל מוגדר ומחמם את הנקודה/אובייקט אליה האור מכוון. התנור עצמו מורכב משלושה חלקים והם: נורות אינפרא אדומה, ממיר חום ומאוורר המחזיר אוויר על הממיר היוצר את פעולת החום. הבדל נוסף בין מערכות חימום הוא חומר הבעירה שכן יש תנורים מבוססי גז (פרופן) ואחרים מבוססי גז טבעי או פועלים על חשמל ויש כמובן תנורים קרמיים וניידים. 

תנור חימום לבית

לפני שבוחרים תנור לבית, רצוי לבחור את כמות הוואלט של התנורים ואת מקור האנרגיה שלהם וכן את פלט החום וטמפ' ההפעלה. נציין כי ניתן לכוון על טמפ' נמוכה ובכך לשמור על חימום הבית לאורך זמן. בנוסף כדאי לבדוק האם לתנורים יש תרמוסטט ובקרה על הטפמ', כיבוי אוטוטמטי ויש לשים לב גם כן משקל, מאוורר, יציבות וכן לכיסוי המגן על גוף החימום. 

תנורים אלו אינם מזיקים לסביבה ולרוב התנורים החשמליים הינם ירוקים יותר, בנוסף ישנן חברות שמייצרות תנורי חימום חשמליים לבית שאינם פוגעים ברמת החמצן בחדר. לפיכך היעילות האנרגטית לצד השמירה על הסביבה, מהווים יתרון נוסף לשימוש בתנור חימום חשמלי על פני זה הפועל בגז. אך יחד עם זאת לרוב תנור חשמלי אינו מסוגל להחליף מערכת חימום מרכזית ומסוגל לחמם רק באופן נקודתי.  עדיין, באיזורים אשר נדרשת בהם רמת חום סבירה/נמוכה  ונפתחים תדיר, כגון: מפעלים, פסי ייצור בבתי חרושת, חניונים ואפילו מבנים משופצים יש צורך לייבשם, תנור האינפרא אדום החשמלי  עושה את העבודה כראוי.