תנור אינפרא אדום - מאמר | אניא

קבלו פרטים נוספים

FacebookYoutubeLinkedin
צרו איתנו קשר בוואטצפ
ונענה לכם מיד
דף הבית >> מאמרים >> תנור אינפרא אדום - ככה מחממים!
 
תנור חימום אינפרא הינו הדרך הנפוצה ביותר לחימום. הבדלים בין הסוגים השונים ישנם הם אפקטיביות החימום בחלל בו הם נמצאים ובעיקר בחוץ. חשוב לעמוד על ההבדלים בין נורות קוורץ המפיקות גלים ארוכים ובינוניים לבין אלו המפיקות גלים קצרים בלבד.  האנרגיה של תנורי חימום אינפרא אדום נעה ישירות ממקור החום ומתפזרת לכיוונים מסוימים באמצעות מחזירי אור  אופטיים. על מנת שהחימום יהיה יעיל ישנו צורך בחימום לפי דרגות תוך כדי התחשבות בגבהי ההרכבה של התנור ובהספק החשמלי. 

כאשר התנור מפעיל גלים קצרים ועצמה חזקה, הגלים מתחממים ומתפשטים בטווח קרן האינפרא ולא באוויר. לעומת זאת גלים ארוכים מחממים דרך האוויר והם רגישים לתנועות האוויר, מה שגורם לאוויר מחניק וחם יותר. בנוסף, גלים ארוכים אינם יעילים במקומות פתוחים ויש להם מאפייני חימום דלים יותר. יחד עם זאת נציין כי תנורי חימום בעלי גלים ארוכים, מתאימים לחימום לאזורים בהם ישנו צורך בחימום בעוצמות נמוכות לפני איכלוס.   

טיפים חשובים לקניית תנור חימום:
  • מיקום התנור ומאפיני המוצר - אחד הדברים החשובים ביותר הוא מיקום התנור, אין זה משנה אם אתם קונים תנור חימום לבית, גינה, חצר או לאולם, למיקום ישנה חשיבות מכרעת. רוב הדגמים מותאמים להרכבה בצורה אופקית וישנם כאלו הניתנים  להרכבה בצורה אנכית. יש לזכור כי תנור חימום המופעל ע"י גלים קצרים מיועד לשימוש במקום פתוח וצריך לכלול מחזירי אור שימקדו את פעולת החימום. כמו כן, בהתאמה למיקום התנור שימו לב לדירוג ה- IP (רמת אטימות) של התנור.
     
  • חיסכון בעלויות השימוש - עלותם של רוב תנורי הפטיו החשמליים נעים סביב שקל אחד לקילו וואט לשעה ושימוש חכם בתנורים יאפשרו לכם הן לחסוך עלויות והן לחמם כמו שצריך. תנורים הפועלים באמצעות גלים הקצרים מחממים באופן מיידי ולכן יש לכבות אותם כאשר אין בהם שימוש. כמו כן ישנן מערכות בקרה ששולטות בוויסות החום ובפרקי הזמן בהם התנור פועל ואף יכולים לכבות את התנור כאשר הוא מגיע לטמפ' רצויה. ישנם גם תנורים בעלי מנגנון תנועה ומנגנון טיימר.

לסיכום, בחרו תנור חימום לבית או לחוץ שיתאים לכלל הצרכים השונים שלכם ותוכלו ליהנות מחימום אפקטיבי, חסכוני ונעים.