מערפלי מים - מאמר | אניא

קבלו פרטים נוספים

FacebookYoutubeLinkedin
צרו איתנו קשר בוואטצפ
ונענה לכם מיד
דף הבית >> מאמרים >> מערפלי מים - קירור איכותי לסביבה החיצונית
 
קירור הסביבה החיצונית בימי הקיץ החמים אפשרי בהחלט על ידי שימוש במערכת של מערפלי מים, מערכת זו מאפשרת לכם ליהנות משהייה בחוץ, בגינה, במרפסת ובכל מקום שתחפצו ואפילו ניתן לרכוש מערפל מים נייד. מערפל המים מוריד את הטמפרטורה בחלל ומוסיף לחות לאוויר היבש והוא יעיל ביותר במיוחד במקומות בהם מיזוג האוויר אינו מתאפשר. 

מערפלי מים מתחלקים לשישה סוגים והם: מערכות קוויות בעלות לחץ נמוך, גבוה או בינוני ומערכות עם מאוורר ערפל בעלות לחץ נמוך, גבוה או בינוני. כל מערכת עובדת על פי עיקרון שונה כאשר קירור המערכות הקוויות מתבצע באמצעות טכניקת אידוי - המים מוזרמים בכוח למערפל ומתפזרים בצורת טיפות באוויר אשר סופגות את החום ומתאדות. שינוי מצב הצבירה מוריד את הטמפרטורה ומצננן את החלל. 

לעומת זאת מערכות  מאווררי ערפל פועלות על פי העיקרון של תנועת האוויר, ממש כמו בריזה - הערפל מקרר את האוויר והמאוורר מגביר אפקט זה ובכך מצנן את האוויר. 

יתרונות שני המערכות:

1. מערכות קוויות - היתרון המרכזי של מערכות אלו ובמיוחד אלו הפועלות בלחצים נמוכים הוא העלות הזולה. שכן מערכות אלו עושות שימוש בלחץ המים הנמצא בברזים הביתיים ואין צורך במשאבות ובאביזרים משלימים על מנת לקרר. מערכות קוויות בלחץ בינונוי משלבות למעשה מערוכת ערפול בלחץ נמוך עם משאבת הזרמה בלחץ של בין 8-11 אטמוספרות מה שגורם לאידוי בצורה יעיליה יותר. ומערכות קוויות בלחץ גבוה יוצרות לחץ של 68 אטמוספרות ומעלה ויוצרות טיפות המתאדות מהר מאוד.

2. מערכת מאווררי ערפל  - היתרון של מאוור ערפל בלחץ נמוך הוא גם כן העלות הנמוכה והוא מומלץ לקירור מתחמים גדולים יותר מאלו המותקנים בהם מערכות קוויות בלחץ נמוך. במערכות בעלות לחצים בינוניים מדובר כבר במאווררים חזקים ומהירים - לחץ של 11 אטמוספרות עם איכות ערפול טובה. ובלחצים גבוהים מדובר במוצר הטוב ביותר המגיע ללחץ של 68 אטמוספרות ואין טוב ממנו לשימוש באיזורי חוץ ולקירור שטחים נרחבים.