א.נ.י.א פתרונות אנרגיה - מכשיר להעשרת לחות S&P HUMI-3E

קבלו פרטים נוספים

FacebookYoutubeLinkedin
צרו איתנו קשר בוואטצפ
ונענה לכם מיד
דף הבית >> מחוללי לחות מכשירי לחות >> מכשירים תעשיתיים להעשרת לחות S&P >> מכשיר להעשרת לחות S&P HUMI-3E
 
​מכשיר אדים אולטרסוני עם מסך LCD המראה מצבם של הפונקציות השונות כגון הלחות היחסית בחדר.
 
כולל מד לחות אלקטרוני המאפשר תכנון מדויק של הלחות היחסית בין 40 ל-85%. ניתן לקבוע כי המכשיר יפעל באופן רציף ובשני נפחי לחות שונים.
 
באמצעות חיישן אלקטרוני המכשיר מופעל או מפסיק פעולתו בהתאם לצרכי שמירת רמת הלחות הרצויה.
 
מחוון מופיע על המסך כאשר מיכל המים ריק.
ניתן לשלוף את מכל המים על מנת להקל על מילויו וניקויו.

 
מפרט טכני HUMI-3E
דגם HUMI-3E
מתח 230V/50Hz
כוח חשמל 36W
רמת אידוי (סמ"ק/שעה) 250/175
מפזר אדים 360° *
מד לחות אלקטרוני מדורג *
מסך LCD *
קיבולת מיכל (ליטר) 3
עינית גובה מים *
מכל מים ניתן לשליפה *
צבע אפור
ממדים 185x270x260 מ"מ


השוואה בין סוגים שונים של מפזרי אדים
 
ההחלטה המרכזית שעליכם לבצע היא הבחירה בין אדים חמים או קרים. ההבדל בין השניים הוא בדיוק כפי שהוא נשמע: האם אתם מעוניינים באוויר לח וחם או באוויר לח וקריר? החלטה זו לרוב נעשית על בסיס העדפה אישית, אולם ישנם מספר הבדלים בסיסיים באופן בו כל סוג עובד, אשר עשויים להשפיע על הבחירה שלכם.
 
באופן כללי, מפזרי אדים חמים מרעישים פחות, אולם מתאימים רק לחדרים בודדים. מפזרי אדים קרים הינם בעלי הפוטנציאל לכסות שטחי חדרים גדולים יותר, אולם מכיוון שהם מכילים רכיבים נעים הם נוטים להרעיש יותר. כל מפזר אדים הוא שונה. במידה ואתם מבינים כיצד הם עובדים, ההחלטה איזה מפזר אדים לקנות צריכה להפוך להרבה יותר קלה.

 
מפזרי אדים חמים מפזרי אדים קרים
כל מפזרי האדים החמים משתמשים בגופי חימום על מנת לחמם את המים המוכלים בהם. משמעות הדבר היא שהם צורכים יותר חשמל מאשר מפזרי אדים קרים, אולם בה-בעת העלויות אינן גבוהות בהרבה מצריכת החשמל של קומקום ביתי. האוויר עשוי להרגיש 'רטוב' במידה ונעשה שימוש-יתר במכשיר.קיטור/אדים
במכשירים אלו, המים מורתחים במכשיר ונשלחים החוצהה בצורת קיטור. היתרון של עובדה זו הינו בכך שתהליך ההרתחה הורג את הטחבים והחיידקים שעשויים לגדול במים. החיסרון, עם זאת, הוא שהדבר מעלה סכנה לכוויות ולכן מכשירים אלו אינם מתאימים לשימוש בקרבת ילדים. זהו סוג מפזר האדים הפשוט ביותר ולכן עלותו נמוכה למדי.ערפילים חמים
בדומה לאדים, המים מתחממים על מנת להפוך לאדים,, אולם מרבית היחידות מסוג זה מקררות מעט את האוויר לפני שחרורו. עובדה זו מפחיתה את הסיכון לכוויות.
מכשירים אלו אינם מחממים את המים ולכן אין סכנה להיפגע מכוויות וניתן להשתמש בהם בבטחה בקרבת ילדים ובחדרי ילדים. כמו כן, צריכת החשמל שלהם נמוכה יותר והם יכולים לפזר לחות בשטחים גדולים יותר מבלי לגרום לאוויר להרגיש 'רטוב'. החסרונות של המערכת היא שלרוב הם מפיקים יותר רעש וחלקם דורשים החלפה קבועה של מערכת הסינון.פתיל אידוי
פתיל או מסנן משמשים על מנת לספוג את המיםם המתאדים לאוויר בעזרת פעולתו של המאוורר. זוהי צורה טבעית יותר של אידוי, עובדה שיש בה יתרון גדול. ככל שהלחות באוויר עולה, קצב האידוי מאט באופן טבעי, דבר ההופך יחידות אלו, במידה רבה, לבעלות בקרה-עצמית. הרעש הקבוע של המאוורר מרחיק אנשים רבים מעיצוב זה; מעטים, עם זאת, דווקא מעדיפים אותו! הם אומרים שהרעש מרגיע אותם ואפילו עוזר להם לישון טוב יותר. שוב נציין כי החלטה זו נתונה לבחירה אישית שלכם.הגלגל המניע
בדגמים אלו, קיים דיסקוס מסתובב במים היוצר אתת הערפילים. תהליך זה, ככלל, הרבה יותר שקט מפעילותו של המאוורר.

על-קולי
זהו עיצוב הרבה יותר מודרני, המשתמש בגלי קול בתדרר על-קולי על מנת להרעיד את המים וליצור ערפילים. מכשירים אלו יעילים יותר וכמעט שקטים לחלוטין בטווח השמיעה של האדם.

 כל מפזרי האדים דורשים ניקוי קבוע. אם לא תנקו את מפזרי האדים שלכם על בסיס קבוע, הדבר יוביל להצטברות של טחב, עובש, פטריות וחיידקים. מומלץ להחליף את המים על בסיס יומי.
 
מאפיינים מבוקשים של מפזרי האדים
 
מד לחות מובנה -  אתם בוחרים את רמת הלחות המבוקשת והמכשיר כבר ידאג לכל השאר. מכיוון שלחות גבוהה מדי גורמת לבעיות דוגמת עובש וקרדיות אבק, תכונה זו חשובה במיוחד.
נוחות לשימוש - מיכלי מים גדולים, אופן ניקוי נוח ופטור ממחויבויות תחזוקה קבועות מסוימות – כל אלו יחסכו לכם זמן רב לטווח הארוך.
היעדר רעשים - כיום, מרבית מפזרי הלחות המודרנים, מהמותגים המובילים, הינם מכשירים שקטים מאוד. במידה ואתם מסוג האנשים המוטרדים מרעשי רקע, תכונה זו תהיה בעלת עדיפות ראשונה מבחינתכם. באופן כללי, מפזרי אדים חמים מרעישים פחות ממפזרי אדים קרים. לפרטים נוספים, עיינו בטבלת ההשוואה שבין שני הסוגים.
מחוון רמת מים נמוכה - בצורה זו תוכלו לראות בקלות מתי יש למלא את מיכל המים במכשיר.
כיבוי אוטומטי - כשהמכשיר מתרוקן. למה לבזבז חשמל? כמו כן, זהו אמצעי בטיחות חשוב מאוד בחלק מהדגמים.
הגדרות מהירות משתנה (במידת האפשר). מטבע הדברים, מפזר האדים שלכם יעבוד קשה יותר בימים מסוימים מאשר באחרים. המהירות תשפיע גם על מידת הרעש שיופק מהמכשיר.
מאפיינים נוספים. חלק מהדגמים מציעים תכונות נוספות, דוגמת טיהור אוויר, עיקור וסטריליזציה, הפגת-לחות ועוד. למרות שמכונה מומחית עבור פונקציה מסוימת תוביל לרוב לתוצאות המיטביות ביותר, גם מכשיר לשימוש כללי עשוי להיות מושך בעיני אנשים מסוימים.
מפזר אדים כללי לבית לעומת מפזרי אדים לחדרים בודדים
 
מפזרי אדים שולחניים המשמשים בחדרים בודדים הינם המכשירים הנפוצים ביותר בשימוש ביתי. מכשירים אלו על פי רוב זולים יותר ונוחים להתקנה.
 
מפזרי אדים כלליים לבית כולו הינם מכשירים מורכבים יותר ודורשים התקנה על ידי איש מקצוע. הם מחוברים למערכת ההסקה המרכזית, לרוב דרך התנור או האח, ממנו האוויר הלח יכול להיות מפוזר בכוח משאבה לשאר המבנה. כמובן ששיטה זו מתאימה רק לסוגים מסוימים של מערכות הסקה. היתרון המרכזי של המערכת הוא שהיא תדרוש הרבה פחות תחזוקה, שכן על פי רוב מערכות אלו מחוברות ישירות לצנרת המים של המבנה ואינן צריכות מילוי ידני. כמו כן, המערכת לא תימצא בטווח ראייה ותדרוש פחות מקום בחלל החדרים. החיסרון הגדול של המערכת הוא שיש לכם פחות שליטה על מידת הלחות המתקיימים בחדרים אינדיבידואלים: חלק מהחדרים הינם לחים יותר מאחרים באופן טבעי, אולם במערכת פיזור-אדים לבית שלם כל החדרים מטופלים במידה שווה.
 
חלק מהאנשים אפילו מרחיקים ואומרים שהחזקת מספר מפזרי אדים שולחניים לחדרים בודדים הינה עדיין הפיתרון היעיל יותר, שכן יש שליטה על מידת הלחות הקיימת בכל חדר. כמו כן, שימוש זה נוח במידה ורוצים לבקר את הלחות בחדר בודד בלבד; במצב זה, מערכת גדולה וכוללת איננה אלא בזבוז טיפשי של משאבים ואנרגיה.
בסופו של דבר, הבחירה נמצאת בידיים שלכם.