מחוללי לחות- מאמר| אניא

קבלו פרטים נוספים

FacebookYoutubeLinkedin
צרו איתנו קשר בוואטצפ
ונענה לכם מיד
דף הבית >> מאמרים >> מחוללי לחות - מתאימים לכל מזג אוויר
 
מזג האוויר במקומות מסויימים בארץ עשוי להיות לא נעים, הן בשל זיהום סביבתי, והן בשל מקום מגורים (סביבה עירונית, דרומית, צפונית, באיזור הים, באיזור הררי וכו'). למזלנו ישנן פתרונות חימום וקירור יעילים ואפקטיביים המסייעם לשמור על האוויר נקי ובלחות המתאימה. 

מחוללי הלחות מתחלקים לשניים - מחוללי לחות חמים ומחוללי לחות קרים. יש לדעת כי מפזרי החום שקטים יותר, אך פחות מתאימים לחדרים בודדים ולעומת זאת מפזרי לחות קרים מכסים שטח גדול יותר אך בגלל שיש להם מנוע מורכב הם מרעישים יותר. 

מחוללי לחות חמים - סוגי המחוללים 

מפזרי אדים חמים - מחוללים אלו מחממים את המים הנמצאים בהם בעזרת גופי חימום ולכן הם צורכים יותר חשמל ממפזרי אדים קרים אך עדיין מדובר בעלויות נמוכות. יחד עם זאת כאשר ישנו חימום יתר האוויר מרגיש "רטוב". 

ניתן למצוא שני סוגים של מחוללים חמים: 

1. מחוללים המבוססים על שיטת הקיטור/אדים שמצד אחד הורגים את החיידקים שעשויים לגדול במים ומצד שני עשווים לגרום לכוויות ולכן אינם מתאימים לשימו בקרבת ילדים קטנים ועלות מכשיר זה נמוכה עקב סכנה זו.

2. לעומת זאת שימוש במחולל המתבסס על שיטת  ערפילים חמים - המקררים את האוויר טרם שחרור האדים מפחיתות את הסכנה לכוויות. 

מחוללי לחות קרים  - סוגי המחוללים

מן הסתם מכשירים אלו בטוחים לשימוש בקרבת ילדים וגם צריכת החשמל שלהם נמוכה. בנוסף הם  מסוגלים לפזר את הלחות בשטחים גדולים מבלי לגרום תחושת "רטיבות" באוויר. החיסרון כפי שציינו הוא הרעש של מחולל זה והצורך הקבוע בהחלפת מערכת הסינון בחלק מהמכשירים. 

ניתן למצוא שלושה סוגים של מחוללים קרים:

1. פתיל אידוי - מדובר בפתיל או במסנן שסופגים את המים המתאדים בעזרת פעולת המאוורר. למעשה מדובר באידוי טבעי וככל שהלחות עולה, קצב האידוי קטן. נציין שמכשירים אלו רועשים במיוחד וזה החיסרון שלהם.

2. גלגל מניע - מכשירים אלו עובדים על דיסקוס המסתובב במים ויוצר ערפילים, מדובר על מנגנון שקט יותר מהמאוורר.

3. מלחלח על קולי - מלחלח מודרני המשתמש בתדר על קולי בכדי להרעיד את המים וכך ליצור ערפילים. מדובר במכשירים מאוד שקטים ויעילים. 

אם כן, ההבדלים בין מחוללי לחות חמים לקרים ברורים לחלוטין וחשוב לזכור לנקות את המחוללים ולהחליף את המים מידי יום.