קולט לחות - מאמר | אניא

קבלו פרטים נוספים

FacebookYoutubeLinkedin
צרו איתנו קשר בוואטצפ
ונענה לכם מיד
דף הבית >> מאמרים >> יש לכם לחות בבית או במרתף, יש פתרון!
 
כמעט שני שלישים מן המרתפים בארץ ישראל מפתחים בעיית רטיבות או במילים אחרות, לחות בבית - בתווך של עשר שנים מגמר הבנייה. למרות שתופעה זו נפוצה בהמון בתים בישראל (ובעולם), רבים אינם יודעים כיצד להתמודד עם תופעת הלחות. ומאחר שתיקון יסודי, הכולל איתור מקור הדליפה ואיטום עשויים להגיע להוצאה של אלפי שקלים, אחוזים ניכרים בוחרים להתעלם כליל מן העניין או לטפל אך ורק בתסמינים, מה שמהווה פתרון זמני או חיצוני/קוסמטי בלבד. הטיפול האסתטי אינו מומלץ מכיוון שלאורך זמן ישנה סכנה מוחשית של התמוטטות קירות, תקרה, נזקים מבניים ואף נזקים בריאותיים כתוצא מהעובש המתפתח בתנאי לחות וחודר למערכת הנשימה.

חשוב לדעת כי רטיבות בקירות מרתפים מתבטאת כבר בשלביה הראשונים, ברמת לחות גבוהה מאד והתעבות מים על התקרה וקירות המרתף, דבר שגורם לצמיחת עובש בעל ריח חריף וציפת-סי. תופעה זו המכונה גם "אבק לבן" או בלועזית, אפלורנציה (התגבשות מלחים מסיסים במים).

אך אל דאגה, לבעיה חמורה זו יש פתרון! ובכדי להימנע מנזקים מבניים ובריאותיים, מומלץ ביותר להשתמש במכשיר קולט לחות או סופח לחות (יבשן), אשר פשוט מייבש את הלחות ומוציא את המים מן האוויר בחדר המרתף (ובכל חדר בו משתמשים במכשיר זה). 

בכל מקרה, אנו ממליצים לכם להתייעץ במומחים שעברו הכשרה מיוחדת ומיומנים בעבודות ייבוש אוויר. זאת על מנת שתוכלו לרכוש את הציוד האיכותי והמתאים ביותר עבורכם ובכך לפתור את בעיית הרטיבות במהירות ובקלות, מבלי להיכנס להוצאות מיותרות. בנוסף, בכדי להשיג תוצאה מקסימלית, מומלץ שלא להסתפק רק בהצבת מכשיר קולט לחות ולהוסיף עליו, במקביל, גם מערכת מקצועית שאחראית להנעת האוויר בחדר. השילוב בין שני המכשירים, יבשן וציוד מיוחד להנעת אוויר,מזרז את תהליך ייבוש האוויר ואת כל הציוד הקיים במרתף שספג רטיבות.