א.נ.י.א פתרונות אנרגיה - וילונות אוויר נגד מעופפים

קבלו פרטים נוספים

FacebookYoutubeLinkedin
צרו איתנו קשר בוואטצפ
ונענה לכם מיד
דף הבית >> מאמרים >> וילונות אוויר נגד מעופפים
 
וילונות אוויר למניעת כניסה של זבובים וחרקים מעופפים אחרים למבנה בו הם יכולים למצוא מקור למזון ומחסה. ידועים גם בתור "מאווררי זבובים".
וילון אוויר המספק זרם אוויר במהירות גבוהה לאורך פתח ימנע כניסה של זבובים וחרקים מעופפים אחרים למבנה.
נוכחותם של חרקים כאלה במפעלים לייצור מזון ומשקאות, מסעדות, מטבחים קהילתיים, סופרמרקטים, בתי חולים ומתחמי שירותי מזון אחרים עשויים לגרום לזיהום, וכתוצאה מכך לסכן את בריאות הציבור.
אם יש צורך בבקרת חרקים בנוסף לבקרת אקלים, לא כל סוג של וילון אוויר יהיה מתאים.
על זרם האוויר להיות ברוחב של 5 עד 12 ס"מ, עם מהירות מינימלית של 8 מטר/שנייה בגובה של מטר 1 מעל הרצפה. מומלץ להתקין וילון אוויר חזק יותר ממה שנדרש כאשר לוקחים בחשבון רק את גובה הכניסה.
- יש צורך בוילון אוויר עם להב הניתן להתאמה אשר יכול ליצור זרם אוויר בזווית הפונה בכיוון ההפוך מהאיזור עליו יש להגן. זווית של 20° יחסית לאנך היא בד"כ אופטימלית.
- חשוב מאוד לכסות את כל הכניסה ואפילו קצת יותר כך שלא יהיו פערים דרכם החרקים יוכלו להיכנס.
ניתן להרכיב וילונות אוויר לבקרת חרקים או מאווררי זבובים בתוך או מחוץ למעבר דלת. כאשר המבנה מכיל ריחות שמושכים חרקים מעופפים, מומלץ שוילון האוויר יורכב בחלק החיצוני כך שנעשה שימוש באוויר נטול ריח על מנת ליצור את המחסום.
בנוסף לחרקים מעופפים, וילונות אוויר יכולים למנוע כניסה של מכרסמים למבנה. מחקר מראה כי עכברושים, עכברים ומכרסמים אחרים לא אוהבים את התחושה שוילון אוויר יוצר כנגד הפרווה שלהם, והם יבחרו להימנע ממנה.